Kategória:
A Közgazdaságtan hús-vér embereknek című könyvről Kerekes Tamás írt egy kritikát.
"A kormány gazdagabbá nem tehet, de szegényebbé igen!" - Ludwig von Mises
A Közgazdaságtan hús-vér embereknek című könyvről Kerekes Tamás írt egy kritikát.
Töltse ki A világ legkisebb politikai kvízét és tudja meg!
Megjelent Frank Karsten és Karel Beckman Túl a demokrácián című könyve magyarul. A könyv teljes terjedelemben elolvasható és letölthető honlapunkról. Kapható az Amazontól is (pl. itt), ha valaki ilyen módon szeretné letölteni a könyvolvasójára. A könyv nyomtatott formában is megvásárolható az Ad Librum kiadótól.
Az Ad Librum kiadó gondozásában megjelent Hans-Hermann Hoppe Demokrácia, a bukott bálvány című könyve. A könyv bevezetője itt olvasható.
Az EDGE 2000 kiadó gondozásában megjelent Gene Callahan Közgazdaságtan hús-vér embereknek című könyve az osztrák közgazdaságtani iskola alapjairól. A könyv második fejezete itt olvasható.
Hozzászólások
A másik irányból
Üdv,
nos, én az ellenkező (konzervatív) irányból jövök, ámbár fokozódó szimpátiával a praxeológia iránt. Egészen addig nagyon tetszik, amíg, ahogy LvM mondta, leíró és nem előíró műfaj, amíg arról szó, hogy X tettnek Y a következménye. Amikor átmegy előíróba - rothbardi AnCap - azzal az a bajom, pont, hogy elfelejt leíró lenni: egyszerűen csak azt mondja és azt logikusan le is vezeti, hogy a propertárius AnCap rendszer az ideális: egyetértek. Tényleg az az ideális. De azzal nem foglalkozik, hogy leíró módon kitalálja, hogy mik a szabadság feltételei: milyen kultúra, milyen gondolkodásmód szükséges ahhoz, hogy az emberek a propertárius önmérsékletet gyakorolni kívánják, és hogyan lehet ilyen kultúra kifejlődését előmozdítani v. megőrizni, ha van ilyen. (Nincs most már.) Sebaj, ezt megoldjuk mi konzik :) Megnézed pl. Burke-öt, gyakorlatilag minarchista volt, kivéve egy dolgot: vallás, és minden, ami abból következik, mert a civilizáció elengedhetetlen feltételének tartotta. Ahogy a másik nagy konzi, Voegelin is. Ajánlott: http://www.artsci.lsu.edu/voegelin/EVS/2006%20Papers/Nicoletta%20Stradai...
De persze ez a könyv nem Rothbardról szól, nem előírő, hanem leíró, Human Action Light, hogy úgy mondjak, és baromi jó szerintem, eredetiben olvastam és nagyon tetszett, nagyon örülök, hogy kijött magyarul.
Kb. egy bajom van csak, bocs, kénytelen vagyok az angol kifejezést használni, mert a magyar verziót nem olvastam: the disutility of labor. Szerintem ez tök alaptalan. Tud emellett valaki valami jó érvet?
Egyébként nagyon tetszik ez az oldal. Nagyon örülök neki, hogy nem a libertarianizmus felszínes megközelítéséről (David Friedman: Price Theory, Hayek - The Road To Serfdom, Ayn Rand összes), hanem az "igaziról", amiből mi konzik is rengeteget tanulhatunk.